» »

Nie stosujesz odżywki? Szkodzisz swoim włosom!

Odżywka do włosów 30. października 2014 0

Włosy


Trudno dziś wyobrazić sobie pielęgnację włosów bez szamponu do włosów.

Ciężko jest natomiast znaleźć pytanie – dlaczego tak się dzieje? W końcu szampon składem praktycznie nie różni się od standardowego mydła, a jego ceny oscylują czasami w niewyobrażalnie wysokich granicach. Dlaczego czasami warto zainwestować w dobrą odżywkę do włosów, zamiast w szampon – o tym poniżej!

Odżywki do włosów często pomijamy w codziennej rutynie mycia włosów. Sądzimy, że nasze włosy są zbyt mocne, zadbane lub za długie, by stosować na nich odżywkę. To błąd! Każda z nas powinna systematycznie sięgać po odżywkę, niezależnie od stanu i kondycji włosów. Dlaczego?

Każdy kij ma dwa końce..

To prawda, że większość odżywek służy w dużej mierze jedynie lepszemu rozczesywaniu włosów i zapobieganiu plątania się. Zgadza się także, że odżywka może powodować wzrost sebum a tym samym być przyczyną tłustych włosów. Z drugiej strony jednak całkowita rezygnacja z odżywek skutecznie pozbawia ich tych składników odżywczych, których one najbardziej potrzebują!

Założę się – jeśli koloryzujesz włosy bez stosowania odżywki, na pewno borykasz się z błyskawicznym blaknięciem włosów i ich ogólnym osłabieniem. Powód? Szampon ma służyć w spłukiwaniu z Twoich włosów sebum, zanieczyszczeń oraz łoju, które skutecznie obciążają nasze włosy i odbierają im puszystość. Podczas mycia włosów szamponem bardzo mocno podrażnione zostają łuski włosowe. Odżywka pomaga przywrócić odpowiednie pH skórze głowy i zamyka łuski włosowe, a co za tym idzie, włosy zachowują swój kolor, są odżywione i zdrowe!

Odżywka włosy

Zadbaj o łuski włosowe!

Podrażnione łuski włosowe w wyniku nadmiernego wysuszenia oraz naruszenia naturalnego pH skóry, zaczynają się puszyć, łamać i plątać. Wyobraź sobie, że łuski włosowe przypominają konstrukcją dachówki – jedna nachodzi na drugą, lecz wszystkie skierowane są ku dołu. Zniszczone łuski włosowe sterczą natomiast w różnych kierunkach, sczepiają się wzajemnie, doprowadzając do kołtunienia i plątania włosów. Stosowanie odżywki powoduje ponowne wygładzenie łusek, a co za tym idzie, przywrócenie włosom ich naturalnego kolorytu, struktury i blasku! Większość dobrych odżywek na rynku dodatkowo wyposażonych jest w filtr UV, chroniący włosy przed szkodliwą działalnością słońca. Odżywki powinny wspomagać Twoje włosy w ich codziennych wyzwaniach: zimnej pogodzie, gorącu czy zmiennych temperatur!

Wiele z nas niestety rezygnuje ze stosowania odżywek głównie dlatego, że powodują one nadmiar wydzielanego sebum oraz przetłuszczanie włosów. Dzieje się tak tylko wtedy, kiedy odżywka przez Ciebie stosowana kompletnie nie nadaje się do Twojego rodzaju włosów! Koniecznie jest odpowiednie dobranie kosmetyku, by pomóc swoim włosom, a nie im szkodzić! Bardzo istotny jest także sposób aplikacji odżywki – najlepsze są te do spłukiwania. Optymalny czas stosowania odżywki to około 30-60 sekund przed spłukaniem.

Czujesz, że Twoja obecna odżywka jest zbyt ciężka? Spróbuj lżejszej konsystencji i koniecznie dokładnie zmywaj włosy przed kolejną aplikacją odżywki! Jeśli nadal masz wątpliwości, przedyskutuj je ze swoim fryzjerem!

Oceń ten artykuł
Ocena 0 / 5 (0 oddanych głosów)
0RETWEETSTweet
0SHARESShare

Komentarze0

Dodaj komentarz

Najnowsze w Włosy