włosy

Włosy

Bujne, piękne, zadbane włosy wymagają odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji oraz cierpliwości. Która z nas nie chciałaby mieć włosów jak z reklamy? W naszym magazynie znajdziesz pomocne wskazówki, dzięki którym stanie się to możliwe!

Bark wyników dla tego zapytania.

Bark wyników dla tego zapytania.

Bark wyników dla tego zapytania.

Bark wyników dla tego zapytania.

Zadbane włosy i odpowiednia fryzura - tak zadbasz o swój perfekcyjny look!

Zadbane i zdrowe włosy - to w dzisiejszym świecie bezwzględny mus. Warto więc zadać sobie pytanie, jak zadbać o włosy, by wyglądem przypominały włosy z reklamy. Porady i wskazówki, jakie można znaleźć na forach internetowych czy w czasopismach dla kobiet są bardzo różnorodne - należy jednak pamiętać, że to nie jedynie kolor włosów i fryzura świadczą o stanie Twoich włosów, a przede wszystkim ich kondycja, odżywienie oraz nawilżenie.

Piękne włosy - bezwzględny mus!

Zadbany wygląd wśród kobiet w dzisiejszym powierzchownym świecie jest nie tylko gepflegte Haareobowiązkiem, ale i koniecznością. Nie dotyczy to oczywiście jedynie życia prywatnego, ale przede wszystkim życia osobistego oraz na drodze kariery. Statystyki pokazują, że osoby zadbane i atrakcyjne osiągają sukcesy zawodowe częściej niż osoby, które do zewnętrznego wyglądu nie przykładają większej wagi. W końcu pierwsze wrażenie przy pierwszym spotkaniu jest zazwyczaj decydujące. Obok odpowiedniego ubioru także włosy i fryzura należą do tych elementów naszego ciała, które w pierwszej kolejności przykuwają uwagę i pozwalają wyrobić sobie zdanie na nasz temat. Z tego właśnie powodu to m.in. włosom powinnyśmy poświęcić zdecydowanie więcej uwagi.

 

Cięcia, koloryzacja, stylizacja - jedne włosy, wiele możliwości.

Za pomocą odpowiedniego cięcia, koloru czy stylizacji możesz zrobić wrażenie na niejednym mężczyźnie, a kobiety doprowadzić do zazdrości! Wybór fryzur i możliwych stylizacji kobiecych jest wręcz gigantyczny. Do tego dochodzą z sezonu na sezon nowe trendy oraz rozwiązania, implementowane na stałe na salony fryzjerskie. Najważniejsze jest Haare stylenjednak to, aby wybrać nie tyle najoryginalniejszą fryzurę ale taką, która pasuje do naszego typu urody oraz kształtu twarzy. Kobiety z twarzą okrągłą i szeroką powinny unikać kucyków oraz końskich ogonów. Odsłonięte czoło spowoduje optyczne zmniejszenie i złagodzenie rysów twarzy. Kobiety o wąskiej twarzy powinny natomiast unikać odsłoniętego czoła, a zamiast tego wybierać grzywkę na bok lub klasyczną grzywkę prostą. Kucyk czy koński ogon nada twarzy harmonii i wyrazu. Również koloryzacja włosów powinna być dopasowana do urody, wieku, twarzy oraz innych okoliczności. Kobiety o bardzo jasnej karnacji powinny unikać radykalnych koloryzacji na kolory ciemne albo czarne. Kontrast między urodą a ciemnym kolorem włosów spowoduje jedynie , że twarz wyda się jeszcze bledsza niż w rzeczywistości. Delikatny blond i jasny brąz będą tutaj jak najbardziej wskazane. Kobiety o nieco ciemniejszej karnacji mogą wybierać kolory bardziej odważne. Pozwoli to także na podkreślenie ich temperamentu.

Top-porady dla Twoich włosów

Jeśli włosy są nawilżone, zadbane i zdrowe, wtedy i fryzura układa się szybciej i wygląda lepiej. Schöne HaareMoże jednak zdarzyć się i tak, że włosy będą nadmiernie wypielęgnowane - chociażby poprzez zbyt częste mycie głowy i używanie kilkunastu różnych odżywek na raz. Przy normalnej skórze głowy wystarczają średnio 2-3 mycia głowy w ciągu tygodnia. W przypadku włosów przetłuszczających się częstotliwość ta będzie większa. Szampon do włosów jak i odżywka powinny być specjalnie dopasowane do potrzeb i problemów naszych włosów. Przed umyciem włosy powinny zostać dobrze rozczesane, aby uniknąć nierównomiernego rozprowadzania kosmetyków do pielęgnacji włosów, a także by pozbyć się osiadłych na włosach zanieczyszczeń. Źle spłukane włosy mogą zostać obciążane nadmiarem kosmetyku, co w ostateczności może spowodować ich osłabienie czy wypadanie. Podczas mycia głowy czy wsmarowywania odżywki warto masować głowę kolistymi ruchami - polepszy to i przyspieszy krążenie na skórze głowy.