pielęgnacja paznokci

Pielęgnacja paznokci

Zadbane paznokcie i dłonie są naszą kobiecą wizytówką. Jakiej pielęgnacji potrzebują, by pięknie i zdrowo wyglądać? Najlepsze sprawdzone rady i wskazówki pielęgnacyjne znajdziesz tylko w naszym magazynie!

Bark wyników dla tego zapytania.

Bark wyników dla tego zapytania.

Bark wyników dla tego zapytania.

Bark wyników dla tego zapytania.

Pielęgnacja paznokci

Pielęgnacja paznokci - od A do Z

Długie i zadbane paznokcie - to prostsze, niż mogłoby Ci się wydawać! Po prostu wystarczy znać podstawy pielęgnacji paznokci, aby móc cieszyć się ich pięknem na co dzień. Pielęgnacja paznokcia, która bez wątpienia stanowi istotną część manicure, składa się z kilkunastu kroków wspomagających troskę i ochronę płytki paznokcia. Już poprzez systematyczne przycinanie, piłowanie i wygładzanie płytek paznokciowych można zadbać o to, by paznokcie nie były ani zbyt długie, ani krzywe ani zagięte. Jeśli Twoje paznokcie są w jakiś sposób zniszczone albo wyjątkowo wrażliwe, powinnaś poświęcić im znacznie więcej opieki. Istnieje wiele możliwości pielęgnacji paznokci i ich największą zaletą jest to, że nie wymagają wizyt w salonach kosmetycznych, gdyż wszelkie potrzebne kosmetyki możemy samodzielnie kupić w większości drogerii.

Jaka pielęgnacja jest odpowiednia?

Istnieje wiele rodzajów pielęgnacji paznokci, choć ostatecznie to każda z nas powinna dobrać Pedikuresobie rodzaj pielęgnacji najbardziej odpowiadający potrzebom i problemom paznokci. Najbardziej popularną pielęgnacją jest standardowy manicure. Za pomocą tej metody paznokcie są skracane a następnie moczone w misce z ciepłą wodą z dodatkiem składników zmiękczających oraz nawilżających. Dzięki temu zmiękczymy skórę na stopach i ułatwimy jej późniejsze bezbolesne złuszczanie. To niesie z sobą ryzyko uszkodzenia także płytek paznokciowych, jednak współczesne tarki i pumeksy pozwalają na pielęgnację skóry stóp bez uszkadzania skóry paznokci. Jeśli jednak masz problemy z łamliwymi i suchymi paznokciami, a także jesteś posiadaczką wrażliwej i spękanej skóry na stopach, możesz spróbować tzw. gorącego manicure. Metoda ta polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia do ogrzewania stóp i tym samym zmiękczania zrogowaciałego naskórka. Jeśli zależy Ci na odprężeniu, powinnaś sięgnąć po tzw. SPA-Manicure. Wariant ten poddaje skórę dłoni oraz paznokci działaniom specjalnych olejków pielęgnacyjnych, masaży oraz peelingów przez okres około 2 godzin. Powoduje to dogłębne nawilżanie i odprężenie skóry, a tym samym wzmaga uczucie komfortu i dobrego samopoczucia po zabiegu. 

Pielęgnacja w domu - Twój mały niezbędnik

Niestety nie każda z nas, nawet gdyby bardzo chciała, jest w stanie pozwolić sobie finansowo i czasowo na regularne wizyty w salonie menicure. Nie jest to jednak nic złego, gdyż równie profesjonalnie i skutecznie możemy przeprowadzić pielęgnację dłoni w naszym domu. Jeśli malujesz swoje paznokcie, pamiętaj o tym, by przed nałożeniem kolejnej warstwy dokładnie pozbyć się poprzedniej za pomocą bezacetonowego zmywacza do paznokci. Aby nadać paznokciom ładny kształt, powinnaś sięgnąć po pilnik do paznokci. Unikaj pilników metalowych, gdyż osłabiają i uszkadzają płytkę paznokcia.  Aby ułatwić regenerację i złuszczanie skóry dłoni, zainwestuj w olejek do paznokci. Dobrą alternatywą jest także dobrej jakości oliwa z oliwek. Aby uniknąć rozdwajających się paznokci, stosuj odpowiednie odżywki do paznokci, najlepiej kilka razy w tygodniu. Pamiętaj: nawet, jeśli dzielisz większość akcesoriów w łazience ze swoją drugą połówką, nie korzystajcie z tych samych nożyczek ani obcinarek do paznokci. Dzięki temu unikniecie ewentualnych infekcji grzybicznych!