» »

Słowniczek manicure - 10 najważniejszych pojęć!

Produkty do manicure 30. października 2014 0

Pielęgnacja paznokci


Pilniczki, lakiery, nożyczki, cążki..

Akcesoriów do manicure jest dzisiaj cała masa! Które z nich warto używać na co dzień i bez których żaden dobrze wykonany manicure po prostu nie może się obejść? Sprawdź z nami złoty słowniczek manicure i zobacz, czy sama posiadasz najważniejsze akcesoria do pielęgnacji paznokci!

1. Aceton

Najczęstszy składnik zmywaczy do paznokci. Jest to bardzo silny składnik chemiczny, który odpowiednio rozcieńczony, używany jest do zmywania zwykłego lakieru a w większym stężeniu do zmywania żelowego lakieru do paznokci. Starajmy się kupować zmywacze pozbawione acetonu! Ten silny składnik nie tylko źle wpływa na kondycję paznokci, ale może wywoływać silne reakcje alergiczne!

2. Lakiery podstawowe

Używane są jako odżywki pod tradycyjny lakier do paznokci, chroniące i odżywiające płytkę paznokcia. Jeśli masz rozdwajające się paznokcie, koniecznie użyj lakieru podstawowego, aby wyrównać jej powierzchnię! Na pozbawione witamin paznokcie doskonały będzie lakier-odżywka z dużą ilością witamin – zawsze dobieraj bazowy lakier do swoich potrzeb!

3. Polerka do paznokci

Polerka to nic innego, jak duży pilnik do paznokci, służący do nadawania im pięknego połysku. Warunkiem jego stosowania jest brak lakieru na płytce paznokciowej. Przeznaczeniem polerki jest także nadawanie kształtu paznokciom, a nie ich skracanie czy piłowanie

4. Cążki do paznokci

Cążki do absolutnie podstawowy element kosmetycznego wyposażenia do manicure! Jedne cążki zostaw w kosmetyczce, aby swobodnie przycinać paznokcie przed polerowaniem, a drugi koniecznie noś w swojej torebce,  na wypadek gdyby trafiło Ci się złamanie paznokcia! Dzięki temu delikatnie go spiłujesz, zamiast go przycinać.

Akcesoria manicure

5. Cążki do skórek

Zaprojektowane tylko po to, by pozbywać się uciążliwych, wrastających skórek wokół płytki paznokcia. Używając delikatnego nacisku, przykładaj cążki do niechcianej skórki i usuwaj ją przez wycięcie. Pamiętaj jednak, by robić to bardzo delikatnie!

6. Kopytko do skórek

Wrastające skórki? Pomoże kopytko! Obojętnie, czy jest plastikowe, metalowe czy drewniane, kopytko pozwala odsunąć narastające na płytkę skórki i zająć się swobodnie malowaniem paznokci! Pamiętaj, by dobrze namoczyć skórki przed usuwaniem! To znacznie ułatwi zabieg!

7. Żel do usuwania skórek

Absolutna innowacja, która jednak szybko podbiła serca wielu kobiet – żel do usuwania uciążliwych skórek paznokci! Wystarczy na 15 nałożyć żel na 5 minut na niechciane skórki, odczekać a następnie bezboleśnie usunąć skórki na długi czas!

8. Lakiery do paznokci

Esencja manicure, bez której malowanie paznokci nie byłoby możliwe! Dziś mamy do wyboru absolutnie wszystkie rodzaje lakierów do paznokci: pękające, brokatowe, jedno- lub wielokolorowe.. Dziś możemy kupić nawet lakiery szybkoschnące, dzięki którym pomalujemy paznokcie w 4-5 minut!

9. Zmywacze do paznokci

Bez zmywacza do paznokci trudno wyobrazić sobie manicure! Na rynku mamy wiele rodzajów zmywaczy – te z acetonem i te pozbawione tego składnika. Oba działają tak samo, zmywając powłokę lakieru z płytki paznokcia. Zmywacze bez acetonu są jednak dużo zdrowsze i bezpieczniejsze.

10. Top coat

Utwardzacz stosuje się na pomalowane paznokcie w celu utrwalenia lakieru i nadania połysku. Utwardzacze schną zdecydowanie szybciej niż lakiery do paznokci, dlatego świetnie sprawdzają się w swojej roli.

11. Top coat przyspieszający wysychanie lakieru do paznokci

Można go dostać w formie ampułki z pipetką, którą aplikuje się kropki specyfiku na płytkę paznokcia. Zdecydowanie przyspiesza wysychanie lakieru oraz nadaje piękny błysk paznokciom. Oprócz tego dzięki niemu lakier na paznokciach będzie zdecydowanie trwalszy i dłużej będzie się trzymać!

Oceń ten artykuł
Ocena 0 / 5 (0 oddanych głosów)
0RETWEETSTweet
0SHARESShare

Komentarze0

Dodaj komentarz

Najnowsze w Pielęgnacja paznokci