» »

Czy olej z awokado to nowy olej kokosowy?

Olejek awokadowy 30. października 2014 0

Zdrowie


Awokado to zdecydowany numer jeden!

Świadczy o tym chociażby jego rosnąca popularność – hashtag „awokado” zebrał już ponad 1 mln wyświetleń i udostępnień! Wiadomo, jego smak nie poraża, jednak należy jako jeden z nielicznych owoców – tak, awokado to owoc! – do grupy owoców bogatych w zdrowe i naturalne tłuszcze. Od stosunkowo niedawna zaczyna także skutecznie podbijać rynek kosmetyczny

Awokado tu, awokado tam..

Maseczek, płukanek czy masek do włosów z awokado jest już cała masa, jednak temat oleju z awokado dopiero zaczyna się stopniowo rozkręcać! Jego potencjał został już okrzyknięty zdrowotnym hitem roku i zdobywa serca kobiet na całym globie! Stąd nasuwa się pytanie – czy olej awokado może zdetronizować bardzo popularny i kochany olej kokosowy?

Jak na razie trzeba być bardzo ostrożnym – dopóki olej awokado nie jest bardzo popularny, łatwo można natrafić na jego podróbki! Z wyglądu bardzo przypomina zwykłą oliwę, dlatego przed kupnem koniecznie czytajmy ulotki i skład..Niech wyróżnikiem dla nas będzie zapach – olejek awokado pachnie bardzo podobnie do olejku kokosowego i ma lekko orzechową nutkę.

Jak używać olej z awokado?

Skóra

Olejek z awokado jest bardzo bogaty w witaminę E, kwasy tłuszczowe, fitosterole oraz substancję zwaną sterolin. Fitosterole zgodnie z najnowszymi badaniami mają skłonność do regeneracji i naprawy skóry zniszczonej oraz zmęczonej. Doskonale nadaje się więc także do dogłębnego nawilżania oraz odżywiania skóry! Oprócz tego można go stosować do demakijażu – jest równie skuteczny, co woda micelarna – a przede wszystkim na rogowacenia naskórka. Po wtarciu w dolegliwe miejsce wchłania się błyskawicznie i kompletnie nie czuć po nim nieprzyjemnego wrażenia tłustości. Warto!

Olej awokado

Włosy

Olej z awokado nadaje się także do pielęgnacji wrażliwych włosów. Należy go używać w niewielkich ilościach jako odżywki do włosów po zakończonym myciu włosów lub jako środek wzmacniający jedynie końcówki włosów. W przeciwieństwie do olejku kokosowego, olej z awokado nie pozostawia włosów ciężkich, tłustych i bez blasku, wręcz przeciwnie – nadaje im doskonałego połysku bez wrażenia nieumytych włosów! W przeciwieństwie do olejku kokosowego, olej z awokado nie powoduje powstawania skorupy na włosach podczas niskich temperatur, ponieważ doskonale wchłania się w każdej temperaturze!

Olej dobry na … Brzuch!

Każda z nas wie, że piękno pochodzi z wewnątrz, czyż nie? Właśnie dlatego olej z awokado powinnyśmy także koniecznie stosować w kuchni do smażenia, przygotowywania dressingów do sałatek – dokładnie tak samo, jak stosujemy do tego oliwę z oliwek. A nawet zamiast niej! Poza tym olejek z awokado ma zasadniczą przewagę nad resztą olejów jego gatunku – jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, podczas gdy np. olej kokosowy niestety wykazuje dużą zawartość kwasów nasyconych. Właśnie dlatego jest znacznie zdrowszy dla naszego serca, zdrowia i samopoczucia!

Jeszcze nie czujesz się przekonana do oleju z awokado? Nasze pomysły nie wydają Ci się racjonalne i przekonujące? Spróbuj oleju z awokado na własnej skórze i przekonaj się, że piękno leży w naturze!

 

Oceń ten artykuł
Ocena 0 / 5 (0 oddanych głosów)
0RETWEETSTweet
0SHARESShare

Komentarze0

Dodaj komentarz

Najnowsze w Zdrowie