»

Maseczka z ziemniaka - DIY!

Maseczka bataty 30. października 2014 0


Znasz słodkie ziemniaki?

Są pyszne! A co lepsze, doskonale wpływają na stan naszej cery i jej wygląd, a dodatkowo opóźniają starzenie skóry i dodają jej blasku! Brzmi komicznie i nieprawdopodobnie? Zaryzykuj! Przedstawiamy Ci innowacyjną maseczkę z batatów – do wypróbowania i przetestowania w domu!

Będziesz potrzebować:

 • jednego słodkiego ziemniaka
 • mleko
 • miód manuka

Dlaczego akurat miód manuka? Z bardzo prostego powodu: miód manuka to niedawne odkrycie kosmetologów ze względu na jego pozytywny wpływ na regenerację skóry. Witaminy, enzymy oraz minerały, znajdujące się w miodzie manuka zdecydowanie polepszają stan skóry, jednocześnie wykazując całkowicie naturalne pochodzenie. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy 100% oryginalny miód, a nie jego podróbkę. Zwracajmy więc uwagę na ulotki podczas kupna miodu i nie dajmy nabić się w butelkę!

Maseczka z ziemniaka- przepis:Bataty

Ugotuj ziemniaka aż do miękkości tak, by nadawał się do swobodnego rozprowadzenia po twarzy. Uważaj jednak, by nie gotować go za długo! Inaczej straci wszystkie swoje odżywcze właściwości! Po ugotowaniu wyjmij ziemniaka z wody i zostaw go do ostygnięcia. Wody nie wylewaj! Możesz ją ostudzić, włożyć do lodówki i używać jako tonika do twarzy!

Włóż do miksera ziemniaka, 1 łyżkę mleka oraz 1 łyżkę miodu. Miksuj aż do uzyskania idealnie gładkiej masy! Połóż maskę na twarz. Rób to delikatnie! Ziemniak może jeszcze być gorący! Połóż się lub zrelaksuj przez 20 minut. Po tym czasie zmyj maskę bieżącą wodą.

Banalna maseczka, a efekty? Sama się przekonasz, że warto!

Oceń ten artykuł
Ocena 0 / 5 (0 oddanych głosów)
  0RETWEETSTweet
  0SHARESShare

  Komentarze0

  Dodaj komentarz

  Najnowsze w