» »

Czy koki i kucyki niszczą włosy?

Zdrowe włosy 30. października 2014 0

Włosy


Często wiążesz włosy w kucyk, raz po raz zmieniając fryzurę na bardziej wymyślną?

A czy zastanawiałaś się kiedyś, jak taka częsta zmiana uczesania może odbijać się na kondycji włosów? Założę się, że każda stylistka, którą o to zapytałaś, z całą odpowiedzialnością zarzekała się, że częste wiązanie włosów w koka lub koński ogon niszczy łuski włosowe i nie sprzyja ich kondycji. A jak jest naprawdę?

Używaj prostych akcesoriów

Przez „proste” rozumiemy tutaj bardzo delikatne gumki do włosów, które nie będą wyszarpywać połowy Twoich włosów na raz przy jej zdejmowaniu! Zniszczenie łusek włosowych poprzez częste noszenie kucyka zależy właśnie od tego, w jaki sposób i jak delikatnie je wiążesz. To prawda – akcesoria, które są zrobione z droższych i bezpieczniejszych materiałów, także drożej kosztują. Ale są zdecydowanie lepsze niż tradycyjne gumki recepturki, które skutecznie pozwalają Ci się pozbyć nawet do 100 włosów podczas ściągania kucyka!

Zaopatrz się w lepszą szczotkę do włosów

Zgadza się – to, jakiej szczotki używasz, ma naprawdę duże znaczenie! Plastikowe szczotki na stałe odłóż do lamusa. Doskonałe do czesania włosów są szczotki z naturalnym włosiem, np. z włosiem z dzika. Nie ściera włosów ani skóry głowy, a dodatkowo dobrze je rozczesuje i pielęgnuje. Owszem, zapłacisz za tego rodzaju szczotkę dość sporo pieniędzy, ale tym samym zaoszczędzisz na drogich maskach do włosów i nie będziesz borykać się z problemem zniszczonych włosów! Jeśli rozczesujesz włosy na mokro, musisz robić to jeszcze bardziej delikatnie niż podczas czesania na sucho  – łuski włosowe mają tendencję do nadmiernego rozciągania się i pękania, jeśli będziesz czesać zbyt mocno! Uzbrój się w cierpliwość i w dużą dozę delikatności!

Kucyk a zdrowe włosy

Zmień nawyki!

Jeśli dotychczas prawie codziennie, powodujesz tym samym bardzo mocne napięcie włosów powodujące ich zniszczenie oraz osłabienie. Zrezygnuj z codziennych kucyków, tym bardziej tych wysoko spiętych na głowie na rzecz nieco lżejszych i delikatniejszych fryzur – obetnij włosy tak, by je mocniej wycieniować i robiąc kucyka, pozwól bocznym pasmom swobodnie opadać koło twarzy. Napięcie włosów zostanie zmniejszone i same włosy nie będą tak obciążone fryzurą!

Podczas czesania przechylaj się w tył!

Kiedy czeszesz kucyk lub koński ogon, koniecznie odchylaj głowę do tyłu! Dzięki temu podczas wiązania włosów gumką ich naprężenie oraz ewentualne ryzyko zniszczeń spada, ponieważ napięcie rozkłada się równomiernie. Warto wyrobić sobie ten nawyk!

Zaopatrz się w dobre kosmetyki!

Staraj się nie czesać włosów bez odpowiedniej stylizacji i wsparcia konkretnych kosmetyków! Wieczornego kucyka potraktuj balsamem do włosów lub odżywką, która dobrze nabłyszczy fryzurę i zapobiegnie kołtunieniu włosów po zdjęciu gumki. Delikatne spryskanie fryzury lakierem do włosów pozwoli uniknąć zbyt częstego poprawiania fryzury i szarpania gumką.

 

 

Oceń ten artykuł
Ocena 0 / 5 (0 oddanych głosów)
0RETWEETSTweet
0SHARESShare

Komentarze0

Dodaj komentarz

Najnowsze w Włosy