»

5 trików na perfekcyjne, czerwone usta!

Idealne czerwone usta 30. października 2014 0


Nie ma nic bardziej wymownego od czerwonych, seksownych ust!

I nic nie przyciąga męskich spojrzeń częściej, niż czerwona szminka! Jednak sam kolor nie wystarczy, jeśli szminka nie będzie dobrze  komponować się z naszą cerą i będzie niewłaściwie nałożona.. Jak nosić czerwone usta, by efekt był powalający i by nie popełnić standardowych błędów? Sprawdź to z nami!

Kolor cery jako wyznacznik

Dla jasnej, porcelanowej cery wybieraj jasną czerwień lub ciemny róż. Mulatki lub osoby o karmelowej skórze mogą skusić się na czerwień o ciepłym, złotawym odcieniu. Skóra o średnim odcieniu dobrze komponuje się z ceglastą czerwienią. Ciemnoskóre kobiety powinny postawić na na ciemny, wręcz borówkowy odcień szminki. Suma summarum – każdej kobiecie do twarzy w czerwieni, sztuką jest jedynie dobór odpowiedniego odcienia!

Mat czy jednak blask?

Sama czerwień oprócz odcieni, dostępna jest także w kilku różnych teksturach i konsystencjach. Szminki matowe nadają twarzy dramatycznego i ostrego charakteru, podczas gdy szminki z błyszczykiem zdecydowanie czynią twarz szlachetniejszą i dodają nam glossy-looku. Tego rodzaju szminki również czynią twarz znacznie młodszą. Zanim więc sięgniesz po szminkę, dobrze zastanów się nad tym, jaki właściwie efekt chcesz osiągnąć!

Czerwone usta

Aplikuj z rozsądkiem!

Aby nie musieć stresować się „zjadaniem” szminki czy śladami na szklance po wypiciu drinka, możesz zastosować trik z jej nakładaniem! Palcem wskazującym nabierz odrobinę szminki, a następnie delikatnie nałóż szminkę na usta, stemplując po wargach palcem. Dzięki temu naniesiesz na usta pigment, bez nadmiaru szminki. Dla pewności odciśnij wargi na chusteczce higienicznej, aby ewentualny nadmiar kosmetyku został usunięty.

Dodaj iskierkę blasku!

Czerwone usta, które błyszczą, mogą wyglądać zbyt wulgarnie i tandetnie. Zamiast tego zastosuj trik z iskierką blasku na ustach – użyj matowej szminki, a następnie na środku dolnej i górnej wargi nanieś odrobinę bezbarwnego błyszczyku. Efekt będzie z pewnością pozytywnie zaskakujący!

Dobre wykończenie to podstawa!

Profesjonalny glossy-look wymaga nie tylko odpowiedniej oprawy, ale przede wszystkim wykończenia! W tym celu po pomalowaniu ust szminką i dodaniu odrobiny błyszczyka, obrysuj ich kontur delikatną, czerwoną kredką do ust! Dzięki temu usta zachowają naturalny kształt oraz zostaną pięknie podkreślone i wydobyte. Do dzieła!

Propozycje czerwonych szminek:

Czerwone szminkiOd lewej: MAC szminka pomadka kolor Cockney, 86 zł ; Maybelline szminka kolor 530, 26,90 zł ; Guerlain szminka Nr 122, 165 zł ; Revlon pomadka nr 050, 49, 50 zł

Oceń ten artykuł
Ocena 0 / 5 (0 oddanych głosów)
    0RETWEETSTweet
    0SHARESShare

    Komentarze0

    Dodaj komentarz

    Najnowsze w